+86-917-3373399 info@yunch.tech
Ürün kategorisi
Bizimle iletişime geçin

Shaanxi Yunzhong Sanayi Geliştirme Co, Ltd

Adres: Çin'in Shaanxi Bölgesi, Baoji Şehri, NO.128 Gaoxin Yolu

PC: 721013

Tel: + 86-917-3373399

Faks: + 86-917-3373378

E-posta: info@yunch.tech

Endüstri Haberleri
Magnezyum Klorid Kalıntılarının Titanyum Süngerinde Titanyum ve Titanyum Alaşımının Erime ve Döküm Üzerindeki Etkisi
Jan 23, 2018


Sünger titanyum , hafif, sert ve bal peteği bir üründür. Titanyum ürünlerinin üretimine doğrudan uygulanamaz. Titanyum işlemeye tabi tutmak için yüksek sıcaklıkta eritme ve yoğun titanyum külçe ile yapılması gerekir. Titanyum ve titanyum alaşımları , vakumlu sarf malzemesine sahip ark ocağında titanyum sünger ile ergitilir. Titanyum parçacıkları ve alaşım malzemeleri bloklara preslenir ve grup, sarf edilebilir bir elektroda kaynaklanır. Külçe ergitme, kapalı bir vakum odasında yapılır. Ergitme işlemi sırasında, ergiyicinin kimyasal bileşimini ayarlamak olanaksızdır, bu nedenle sünger titanyum, külçenin kalite kontrolünde çok önemli bir rol oynamaktadır. Magnezyum termal indirgeme ile üretilen sünger titanyumda kaçınılmaz olarak magnezyum klorür kalacaktır. Bu magnezyum klorür, elektrotlar, külçe ve eritme cihazları üzerinde olumsuz etkilere neden olacaktır. Bu nedenle, titanyum ve titanyum alaşımının eritilmesi ve dökülmesine magnezyum klorid kalıntısının etkisini incelemek için üretim uygulamasındaki ürünün kalitesini yükseltmek çok önemlidir .


timg.jpg


Kalıntı magnezyum kloridin ıslanması elektrodun yüzeyinde çökelti oluşumuna neden olur. Magnezyum ısısı işlemi ile üretilen titanyum süngerin esas kalıntısı, havada kolayca eritilen ve hidratlar üreten magnezyum kloriddir. Hidrat beyazdır ve nem içeriği hava nemi ve temas süresiyle orantılıdır. Isıtma işlemi sırasında, su buharı ve magnezyum oksit, sulu magnezyum klorit ile parçalanarak külçe oksijen içeriği artar. Parlak zengin alfa tabakasının oksijen ayrışması nedeniyle görünmesi kolay olduğu gösterilmiştir. Rulo işlemi sırasında, zengin alfa tabakasının iki tarafının deformasyonu, yerel stresin ve kırılmaya neden olan gevrek malzemenin artmasına yol açan bir uyum değildir.

 

Kalıntı magnezyum klorürün külçe yüzeyi üzerinde büyük etkisi vardır. Külçe yüzeyindeki tortu, ince oksitler, kloritler ve diğer kapanımlardan oluşur. Oksidin yüzeyini örten susuz magnezyum klorür, havada soğutuldu ve eritildi ve büyük miktarda su toplandı. Magnezyum klorür birikimi daha fazla olduğunda, bir süre yerleştirilir ve bir magnezyum klorür çözeltisi olacaktır. Külçe kalıntı ısısı, magnezyum klorür çözeltiyi nemin bir bölümünü buharlaştıracak şekilde çözünür hale getirecek, ancak nemi tamamen ortadan kaldıramıyor; böylece tortu yapışkan ve külçe yüzeyine yapıştırılacak, bu yüzden çıkarılması kolay değil . Külçenin bir yüzeyi fırında direk olarak bu "siyah" veya "siyah lekeler" e sahiptir, erime noktasının iki katı, büyük miktarda su ve oksit kapanımlara bağlıdır ve bu da vakum eritme ve dökümünü kontrol etme zorluğunu arttırır gözeneklilik ve inklüzyonlar gibi kalite kusurları üretmek için.

 

[[JS_BodyEnd]]